Esenciálny olej BIO Céder
Esencialni olej bio cedr 10 ml 10240 0002 bile samo w

Esenciálny olej BIO Céder

6,20 /ks
 Skladom sklad 3ks
1 ks
O produkte

Tento esenciálny olej sa získava destiláciou vonného dreva vysokých stromov cédra atlaského (Cedrus atlantica) rastúcich v africkom pohorí Atlas. Vôňa tohto druhu cédra je veľmi drevitá, zemitá s jemne sladkými tónmi. V aromaterapii ponúka vítanú oporu v období stresu a napätia. Upokojuje myseľ, uvoľňuje telo a pomáha relaxovať. V domácej kozmetike tento olej využijete vďaka jeho vyživujúcim účinkom na pleť. Protiplesňový účinok je cenený pri výrobe domácich čistiacich prostriedkov.

 Odporučiť

Cedrus Atlantica Wood Oil, Limonene*. *- prírodného pôvodu

Veľkosť balenia10 ml

Vôňa esenciálneho oleja z cédra celkovo upokojuje nervový systém. Jeho pravidelná inhalácia navodzuje pocity opory, sily a istoty. Na fyzickej úrovni výrazne posilňuje imunitu, uľavuje pri nachladnutí a pomáha regenerovať telo po chorobe.Hlavné účinky esenciálneho oleja z vysokého ihličnatého stromu, ktorý sa najviac podobá našej borovici alebo smreku, spočívajú v podpore relaxácie po dlhom dni. S týmto olejom je možné ľahko vypnúť hlavu a nechať telo oddýchnuť. Domáca kozmetika a čistiace prostriedky: Vhodný na každodennú starostlivosť o pleť, ktorú vyživuje (domáce pleťové oleje a krémy) Podporuje rast vlasov (domáce vlasové spreje) Odpudzuje hmyz (domáce repelenty) Osviežuje vzduch (domáce vône na toaletu, osviežovače bielizne) Má protiplesňový účinok (spreje proti plesniam, domáce prostriedky na umývanie podláh)

Dávkovanie pre dospelých: Do aromalampy alebo difuzéru nakvapkajte 6 kvapiek na prevoňanie približne 100 m2 plochy. Do telovej kozmetiky a masážnych olejov pridajte najviac 3 kvapky do 10 ml rastlinného oleja alebo krému. Pre tehotné ženy, citlivé osoby a staršie deti používajte nižšie dávkovanie. Pre deti do 2 rokov používajte olej iba na inhalácie vo veľmi malom množstve.

V aromaterapii je éterický olej z cédra považovaný za veľmi bezpečný, nie sú pri ňom známe kontraindikácie. V literatúre sa môžete stretnúť s údajom, že nie je vhodný pre tehotné ženy a malé deti. Pri dodržaní správneho použitia a dávkovania však nie je jeho použitie obmedzené. Vo všeobecnosti je vhodné vyhýbať sa použitiu esenciálnych olejov hlavne na pokožku detí dojčenského veku (najmenej do 2 rokov). Éterický olej z cédra spotrebujte najneskôr do 5 rokov.


loader  Načítavam hodnotenia...
loader  Načítavam podobné produkty...