Ako vznikol bezobalový obchod v Poprade | Do Pohára Poprad

O nás

O nas

          V skutočných priateľstvách je vzájomné obohacovanie sa prítomné aj po rokoch. Tak to bolo a je aj v našom prípade. Aj keď sú naše cesty rôzne, naše hodnoty idú ruka v ruke a jednou z nich, ktorá v našich životoch rastie a rezonuje je láska k životu, úcta k prírode a pocit spätosti s krajom, v ktorom žijeme. Ak máte hodnoty, v ktoré veríte, cítite pnutie sa o ne podeliť a šíriť ich aj medzi ľudí vo svojom okolí, urobiť ten svoj vlastný krok pre krajší, lepší a v našom prípade aj čistejší svet.

          A takto vznikla naša popradská bezobalová prevádzka Do pohára. Aj vďaka našim priateľom, ktorí projekt rozbiehali v Dúbravke a veľa krokov nám svojimi skúsenosťami uľahčili, sme v júli 2020 na námestí v Poprade otvorili miesto, kde sa stretávajú ľudia, ktorým záleží na tom, aby sa v ich okolí nehromadili plasty, aby sa v ich špajziach a chladničkách nekopili potraviny z druhej strany planéty, aby do našich vôd a do svojich domácnosti nevpúšťali chémiu, ktorá tam nemá čo robiť.

          Sme mladí ľudia, ktorí sa tu narodili a ktorí tu chcú žiť a prispieť k tomu, aby sa nám tu všetkým žilo lepšie. Toto je náš krok. To sme my.