Tekuté mydlo bez vône
Tekute mydlo bez vone

Tekuté mydlo bez vône

0,75 /100g
 Skladom sklad 13ks
 Ako vybrať?
250g
O produkte

Tekuté mydlo na ruky sa postará o každodenné dôkladné umývanie aj jemnú starostlivosť. Vďaka svojmu šetrnému zloženiu nevysušuje, nenarušuje a nedráždi pokožku. Vaše ruky tak zostanú prirodzene hebké aj pri častom umývaní. Zloženie mydla je inšpirované prírodou – je vyrobené z extraktu mydlových orechov a ďalších šetrných zložiek, ktoré sú vhodné pre normálnu aj citlivú pokožku.

 Odporučiť

Aqua, Sapindus Mukorossi Fruit Extract, Sodium Cocoamphoacetate, Lauryl Glucoside, Glycerin, Alcohol, Sodium Cocoyl Glutamate, Sodium Lauryl Glucose Carboxylate, Xanthan Gum, Sodium Benzoate, Citric Acid, Sodium Chloride, Potassium Sorbate.

PôvodČeská republika

Základ tekutého mydla tvorí výťažok z mydlových orechov. Je získavaný najšetrnejšou metódou extrakcie za studena. Použité extrahované mydlové orechy pochádzajú zo severu Indie, z podhoria Himalájí. Obsahujú prírodné saponíny a miestni obyvatelia ich odnepamäti používajú na pranie bielizne a očistu tela. Vďaka svojmu jemnému pôsobeniu sú vhodné aj pre alergikov, ekzematikov a malé deti.

Prirodzená vôňa extraktu z mydlových orechov je veľmi jemná. Mydlo si tak môžete sami dotvoriť pomocou esenciálnych olejov. Mydlo sa ľahko kombinuje s akoukoľvek vôňou. Vybraný olej dávkujte v množstve 25 kvapiek na 100 ml mydla. Pomer sa dá znížiť, prípadne mydlo prevoňať na viackrát a tešiť sa každý týždeň na inú vôňu.


Toto mydlo slúži na bežnú dennú hygienu. Úspešne prešlo dermatologickým testovaním kožnej znášanlivosti u ľudí v Štátnom zdravotnom ústave. Neobsahuje ropné deriváty, syntetické parfumy ani farbivá. Medzi prednosti tekutého mydla patrí ľahké a rýchle použitie. Oceníte ho hlavne tam, kde tuhé mydlo nepôsobí príliš esteticky či hygienicky (verejné zariadenia s vysokým pohybom ľudí alebo väčšie kolektívy).

Možno vám vŕta v hlave

Je drogéria a kozmetika z mydlových orechov ekologická a etická?  

Momentálne nepoznáme výdatnejší a ekologickejší zdroj prírodného rastlinného saponátu, akým sú práve šupky z mydlových orechov. Stromy plodiace tieto orechy rastú v indických lesoch divoko. Na ich pestovanie nevznikajú plantáže, ktoré by predstavovali pre krajinu záťaž.


Orechy zbierajú miestne ženy, ktorým táto práca poskytuje obživu a pomáha k nezávislosti. S dodávateľmi sme pravidelne v kontakte, naša spolupráca podporuje udržateľný rozvoj lokality.


Mydlové orechy sú prevážané do Európy loďou. Krabice, v ktorých dorazia, sú využívané na ďalšie spracovanie. 

loader  Načítavam hodnotenia...
loader  Načítavam podobné produkty...