Vločky zo žlčového mydla
Vlocky zo zlcoveho mydla

Vločky zo žlčového mydla

1,60 /100g
 Skladom sklad 10ks
 Ako vybrať?
100g
O produkte

Na pranie silne znečistenej alebo mastnej bielizne, vhodné na bielu a stálofarebnú bielizeň. Vločky z pracieho mydla s prídavkom hovädzej žlče. Žlč obsahuje rôzne druhy enzýmov, ktoré majú schopnosť rozkladať tuky a bielkoviny. Sú veľmi účinné pri odstraňovaní škvŕn a nečistôt najmä organického pôvodu (mastnota, ovocie, zelenina, krv, atrament, tráva, červené víno, potraviny).

 Odporučiť
> 30 % mydlo, < 5 % žlčové enzýmy (môže vyvolať alergickú reakciu), oxid titaničitý, chlorid sodný, glycerín, hydroxid sodný, kremičitan sodný
Na čo sa používa:
Na rozdiel od kusového žlčového mydla sú vločky vhodné na pranie celkovo silno znečistenej bielizne (nielen sem tam škvrnka).

Ich použitie:
na namáčanie silne znečistenej bielizne
ako prídavok do mydlového slizu
na posilnenie pracieho účinku silne znečistenej bielizne
vhodné na biely aj stálofarebný textil z prírodných i syntetických vlákien.
Vďaka obsiahnutým enzýmom výborne odstraňuje tzv. organické škvrny ako je mastnota z jedla, mastnota z pokožky na golieroch a manžetách košieľ, šťavy z ovocia a zeleniny, krv, tráva, červené víno, hlina, atrament, a pod.

Ako sa používa:
Namáčanie bielizne:
Cca 5 g (1 vrchovatá lyžica) vločiek na prací kúpeľ (cca 10 l). Použite vodu aspoň 40°C teplú, vločky nechajte rozpustiť najlepšie dopredu alebo ak si ich nestihnete pripraviť, pridajte ich teda suché priamo k bielizni, a po cca 15 minútach bielizeň vo vode poriadne preperte, aby sa mydlo v kúpeli rozpustilo. Namáčanú bielizeň aspoň na začiatku a konci namáčania preperte, (môžete vyskúšať náš Turbozvon).

Pranie v práčke:
Na zvýšenie pracieho účinku pracieho gélu alebo mydlových orechov, pridajte do bubna práčky cca 5g (1 vrchovatá lyžica) mydlových vločiek zo žlčového mydla.
Škvrny bielkovinového pôvodu (hlavne krv, mliečne produkty):
Tieto fľaky je nutné pred praním ošetriť v studenej vode. Bielkoviny sa v teplej vode zrazia a nie je možné ich potom odstrániť.

Zistenie stálofarebnosti bielizne:
Pri ošetrení farebného textilu je dobré pred použitím vyskúšať jeho stálofarebnosť aplikáciou na mieste, ktoré nie je vidieť.

Na čo si dať pozor:
Znečistenie anorganického pôvodu
V tomto prípade použite pomarančový odmasťovač.

Na pranie bez predprania neodporúčame dávať vločky do zásobníka na prací prostriedok, pretože by sa mohli nedostatočne rozpustiť. Dávajte ich vždy priamo do pracieho bubna.

Ak chcete použiť predpierku, rozpustite si vločky vopred v teplej vode a až potom ich (už rozpustené) dajte do zásobníka pre prací prostriedok na hlavné pranie.

Pred praním farebnej bielizne, kde máte podozrenie na problém so stálofarebnosťou, vyskúšajte vločky najprv na skrytom mieste.

Pranie s mydlovým slizom v tvrdej vode:
Pokiaľ máte tvrdú vodu (môžete to zistiť pomocou testovacieho pásika), nemusia byť výsledky prania s mydlovým slizom uspokojivé, pretože mydlové zložky sa v tvrdej vode zrážajú s minerálnymi látkami a spolu s nečistotou zostávajú vo vláknach bielizne. Bielizeň potom vyzerá byť zapraná/ zašednutá.

V tomto prípade môžete experimentovať s receptom na mydlový sliz, konkrétne s podielom pracej sódy, alebo použiť zmäkčovač a na pranie bielej bielizne prací prášok z mydlových orechov na bielu bielizeň prípadne gél na farebnú bielizeň alebo samotné rozpustené mydlové vločky (nie sliz).
loader  Načítavam hodnotenia...
loader  Načítavam podobné produkty...