Zmäkčovač vody
Zmakcovac vody

Zmäkčovač vody

0,90 /100g
 Skladom sklad 70ks
 Ako vybrať?
250g
O produkte

V mnohých domácnostiach tečie z vodovodu tvrdá voda, ktorá pri praní spôsobuje vyššiu spotrebu pracieho prostriedku a šednutie bielizne. So zmäkčovačom vody sa môžete oboch problémov zbaviť.

 Odporučiť
> 30 % uhličitan sodný, 15 - 30 % nátriumcitrát, 5 - 15 % silikát
PôvodČeská republika
Čo je to a ako to funguje
Zmäkčovač tvorí zmes minerálnych a organických látok, ktoré majú schopnosť na seba naviazať minerály z vody a tým vodu tzv. zmäkčiť. Účinná látka pracieho prostriedku v takto upravenej vode namiesto minerálov na seba viaže iba nečistoty z bielizne. V textile sa naviac neusadia zrazeniny, ktoré sa prejavujú ako šednutie.

Na čo sa používa
Zmäkčovač vody výrazne zlepšuje výsledok prania v tvrdej vode. Znižuje spotrebu pracieho prostriedku a obmedzuje usádzanie zrazenín v textile (zapranie a šednutie bielizne) a v práčke (týka sa najmä prania v mydlových pracích prostriedkoch, napr. mydlové vločky, mydlový sliz).

Ako sa používa
Zmäkčovač nasypeme do zásobníka na prací prášok spolu s pracím prostriedkom. V Poprade je stredne tvrdá voda, čiže Vám do prania stačí pridať jednu polievkovú lyžicu zmäkčovaču vody.


Je zmäkčovač ekologický?
V zmäkčovači sú použité minerálne látky (uhličitan sodný) a organické látky (citran sodný), ktoré v ekologických pracích prostriedkoch nahrádzajú bežne používané fosfáty a fosfonáty.

Uhličitan sodný je známy ako sóda na pranie a citran sodný je konzervant, ktorý sa používa napríklad aj do limonád a ochutených pív.
loader  Načítavam hodnotenia...
loader  Načítavam podobné produkty...